GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9873659
*
nr 987 3659
Vas
Keramik, höjd: 19 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 20 oktober 2015
kl 03:42:53
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37
-
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:08
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:52
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:44
-
3006 Vas
"Mangania", Lillemor Mannerheim (1927-1994), Gefle..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:54
-
3275 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17
*
Vas
nr 987 3659
Vas
Keramik, höjd: 19 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 20 oktober 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37 -
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:08 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:52
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:44 -
3006 Vas
"Mangania", Lillemor Mannerheim (1927-1994), Gefle..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:54 -
3275 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17